⏰ | Torsdag 30 juni 2022, klockan 18:30 — 21:00 |
📍 | Amfiteatern, Rålmbshovsparken, Stockholm (Stockholms län) |
Du måste logga in för att kunna anmäla intresse.
Home & Ropes bondage-picknick återuppstår! Förra sommarens event blev en succé, som vi nu försöker återupprepa. Platsen är Rålambshovsparken, lite avskiljt bredvid amfiteatern: 59.327588, 18.025797 Alla välkomna; nybörjare eller expert spelar ingen roll. Vi kan ge instruktioner till den som vill komma igång. Självklart gäller 'Säkert, Sansat, Samtycke'. Medtag gärna filt och egna rep om du har. Rep finns annars att låna. VÄLKOMNA! |
(Logga in för att se medlemsinfo) vCalendar export
Du måste logga in för att kunna kommentera.
Skoj!
Ja, de var kvar långt efter ni gått...😏
Så bra att du kunde upplysa dom och stilla deras nyfikenhet. Kanske några nya repvänner?
Näe, jag ställde mig ju inte och erbjöd rep mitt i en firmafest. Där går gränsen.😇 (Plus, för att citera Danique, man är ju ingen satans åkattraktion...)
Kanske planterade eller vattnade ett frö hos några….
Vad roligt att du blev inbjuden och att dom var intresserade 😍 Dom såg så nyfikna ut!
Ja det håller jag med om, kan inte komma idag, men kommer gärna en annan gång 😁
Det blev ju inte helt misslyckat, så absolut! Jag kan lägga upp ett nytt tillfälle, förslagsvis efter semestrarna.
Nej tyvärr
Prognosen verkar ha förbättrats, så det ser lovande ut.
Oh det går bra att komma lite senare. Välkommen!
Det går såklart utmärkt att bara titta förbi en stund, man behöver ju inte stanna hela kvällen.
Vore förstås trevligt om de kommer! Men de verkar inte ha varit inne på ds på sistone, kanske bortresta? Vi kommer hursomhelst att göra som brukligt, och de vanliga reglerna är på plats.
Under utredning
Spelar det ens roll om de är med eller inte?
Under utredning