⏰ | Torsdag 15 oktober 2020, klockan 18:00 — 20:00 |
📍 | Trädgårdsgatan 4, Jönköping (Jönköpings län) |
Du måste logga in för att kunna anmäla intresse.
AW i Jönköping för kinksters av alla storlekar, smaker och former. Alla är välkomna! Länk till förra eventet med recensioner: https://www.darkside.se/?event=44045 Nu kör vi igen! AW:n planeras att hållas på Shooters igen, en restaurang på Väster i stan. Förra träffen blev riktigt lyckad med det stora minuset att det fanns för lite tid för att prata med alla. Så det måste åtgärdas med en till träff. Eftersom flera uppskattade avskildheten i att sitta själva på terrassen så är det vår plan att boka in en repris. Behöver ni hjälp att hitta till restaurangen, eller behöver tips på parkering eller liknande, hör av er. Om du är ny, ensam, osäker eller på annat sätt tvivlar på att du är välkommen så sluta upp med det. Dra iväg ett meddelande till mig, Mrs-Chaos eller min partner Mr-Chaos så möter vi upp dig och gör allt vi kan för att du ska känna dig bekväm och välkommen. Minst två symptomfria dygn för att få närvara. Ingen smittspridning. Vi planerar att ta med handsprit och uppmuntrar alla att använda den. Vi ber alla som vill delta att klä sig bekvämt och diskret eftersom vi rör oss på allmän plats. Respektera era medmänniskors behov av privatliv. Mer detaljer löpande, hör gärna av dig i kommentarsfältet eller i PM om det är något som du funderar på! Väl mött! Mrs-Chaos & Mr-Chaos |
(Logga in för att se medlemsinfo) vCalendar export
Du måste logga in för att kunna kommentera.
Ja, det är tänkt att bli fler! Håll ögonen öppna. 👍
Super! ^^
Hej. Det kommer fler event. Håll utkik i kalendern eller gå med i gruppen BDSM Jönköping. Vi kommer dela eventen i den gruppen.
Okej, tack! Jag letar upp gruppen.
Vad tråkigt att det inte blev något, men håll utkik så kommer det fler event så småningom!
Jag kommer lite sent,max 30 minuter🙌
Ingen fara,
Ja, klart du är välkommen! ❤
Du är välkommen! Det går att beställa mat på plats med.👍
Nu är det ett par dagar kvar. Till de som har klickat i deltar har det idag gått ut pm om matbeställning. Skulle någon mer vilja dyka upp och käka så skicka ett pm till mig så löser vi det. Beställningen ska skickas in till restaurangen senast onsdag 14/10 kl 13.00.
Tagga torsdag!
Vi återkommer om det under morgondagen!
Skall vara kolla om det fungerar att vi jobba med Jönköping som bas på fredagen.
Lycka till, du är välkommen!
Inget problem att jobba i Jönköping på fredagen så självklart kommer vi.
👍
Bra feedback! Ska försöka få till event även helgtider.
@Mrs-Chaos Om det går någon gång framöver så hade det varit kul 😊👍
Det var kul igår så jag är på't igen! 🥳💃
Härligt att du tyckte det! Nästa gång får vi ta tiden att hinna prata lite. 😄
Får helt enkelt mingla mer på nåt vis. :)
Jag anade det ;)