|
 | Bra arrangerat, trevlig stämning och folk och underbart god mat! :-). |
|
 | Det märks att arrangörerna har ansträngt sig för att kunna erbjuda det bästa, vilket de också gjorde. |
|
 | Bra arrangerat och trevlig stämning, dock kändes inte lokalerna helt lämpade för utlevnad |
|
 | I vanlig ordning trivdes jag som fisken.....TACK för en underbar kväll! :) |
|
 | |
|
 | Tack för en fin kväll! Härlig lokal, härliga människor. Tack ska ni! Detta var en toppen lördag! |
|
 | Bra arrangerat och stora fina lokaler. Roligt att det blev mycket trampling. |
|
 | Tack alla trevliga människor för en trevlig kväll :) |
|
 | En stjärna minus P g A eeeh för mycket sex, framförallt menar jag då antalet orgasmer! Men det var INTE mitt fel! |
|
 | |
|
 | Hej Tack alla som kom på festen vi som jobbade hadde en jätte trevlig kväll med er och vi hoppas på att ni kommer tillbaka fler gånger Mvh Sintram&Leia_orgasma |
|
 | Stort tack till Arrangörerna, M_ftt och övriga som bidrog till en trevlig kväll |
|
 | Tack för en trevligt ordnad afton och god vickning! :) |
|
 | Trevliga besökare i rephörnan |
|
 | Toppenkväll!! Lek, prat å skratt och dessutom tacos på det! |
|
 | Åter igen en mycket trevlig fest, och även denna gång hade det hänt något nytt med inredningen. Heder till arrangörerna för en trevlig fest. |
|
 | Mycket trevligt, med jätte god tacos:)) |
|
 | Bra arrangemang och trevligt bemötande från alla |
|
 | Trevlig personal o gäster. Bra med gratis god mat o billigt i baren. Tack! |
|
 | Grym lokal. Trevligt folk. |
|
 | |
|
 | En helt fantastisk kväll |
|
 | Stort hjärtligt tack för så trevlig atmosfär. :) Tack till alla trevliga människor. Tack för goda maten med!! |
|
 | Jättetrevligt - och mycket god tacos! :) |
|
 | Varmt tack till festfixare och då speciellt till Leia och Sintram. |
|
 | STORT Tack till Leia_Orgasma och Sintram för Tårta och ni andra som grattade mig på min 50 årsdag |
|
 | Smisk, tacos, sex, trevligt folk kan det bli bättre!😀 |
|
 | Detta var mitt första besök. Mycket nöjd. |
|
 | Toppenbra anordnat. Trevlig lokal och jackpot med tacos =) Kommer absolut att bli fler besök |
|
 | Vilken underbar fest! Fantastiskt arrangerat, kul lokal, underbara människor, perfekt avslappnad stämning, Taco satt perfekt efter första sessionen, härliga sessioner att se! Underbart att träffa så många nära och kära och många nya. :) Vi blir stammisar. Vilka underbara människor ni är, som arrangerar. Tack! <3 |
|
 | Trevlig med trevlig personal o trevliga gäster. |
|
 | Utmärkt arrangerat o mycket trevligt |
|
 | Bra lokal med många bra lekrum. Mycket bra arrangerat och trevliga människor! Tack så hjärtligt! |
Tack alla för festen! Det var superskoj!
Det enda tipsen jag har för att ytterligare höja stämningen är ev nåt rum till för privata lekar (där man stänga för de som vill det), nån kanna med vatten som står typ vid kaffet, samt en rundvandring dela vid insläpp o sen en uppföljning då man hälsar välkommen (för de som kommer senare insläppet typ 22.00).
Detta är dock egentligen sånt som är extra lyx, för själva festen i sig nu var jättemysig:-)
Kram på er
Det fanns ett sådant rum med dörr och mycket bra lekmöjligheter! 😀
Jag fattar inte riktigt vitsen med att stänga in sig när man går på fest. Men det är ju jag det. 😮
Cochlean: Även om vi inte pratade mycket, så var det trevligt att träffa dig igen. Kram från tant Anita
Håller med Amandax om det avskilda rummet. Men det blir trångt där om man vill leka privat fler än tre personer.
Det finns två rum med dörr. Det ena i relaxen. Många verkar ha missat det tyvärr.
Tack för dina förslag vi har dom med oss i framtiden
Fler än 3 privat? Men nu tycker att önskemålen börjar bli lite väl övermaga.
Instämmer med Bosse, varför gå på fest för att leka om man vill göra det privat?? Känns lite som att gå på vegetarisk restaurang och bli besviken för att de inte serverar kött.
Jag /vi missade rundvandring, så kan ha varit vi missade det andra rummet vid spa-avdelningen.
Det var stundtals mkt folk på lekstationer samtidigt med, så man gick ibland omvägar för att inte störa i sessioner, och kan då ha missat på så sätt. :-)
Jag är dålig på avstånd o sånt, men stundtals upplevdes det lite trångt om man ville använda mera långa piskor eller mkt stationer nära varandra, mkt folk ( bara sloj men krävs mera eftertanke av de som leker om man inte vill krocka o ja jag är av den åsikten man tar hänsyn ju) men via kommunikation och anpassning av redskap etc, så flöt det smidigt o stämningen o folket var så härligt, så var mindre problem så sett. :-).
Era att jag nämner det Jag skrev/skriver som sagt som tips för att höja en bra fest ytterligare. :-D
Ang om en vill stänga om sig eller ej så är det upp till var o en. O jag såg bara personligen ett sånt ställe o det var typ stängt o upptaget hela kvällen. Så andra fick vänta. Mera ur den aspekten jag frågade om det fanns flera rum. :-)
Det var två rum med dörr en vägg i vägg med toan brevid baren och det andra ligger mellan bubbelpoolen och bastun
Jo, visst är det upp till var och en, men här fanns ju sådant utrymme och dessutom väldigt stors sådana. I de lokaler som har funnits på bdsmklubbar i Stockholm det senaste decenniet så har ju den möjligheten helt saknats. Möjligen har det ibland funnits en säng i ett eget rum. Att tycka att det ska finnas massor av möjligheter till privat lek på en fest känns otroligt märkligt. Tycker jag.
Jo AmandaX: så kan man också tycka, men jag klarar av mycket offentligt både lek och att visa upp mig lättklädd. Men rent ut sagt om jag vill knulla på en fest vill jag göra det i ett rum med stängd dörr.
Men fundera lite på vad ni begär egentligen - ska de bokstavligen bygga om lokalen och börja snickra upp dörrar??? I en lokal, som så vitt jag förstår, primärt tillhör en annan klubb.
Går man på klubb tycker jag inte man kan räkna med att få vara privat. Om sen lokalen medger möjlighet till det i någon form, så får väl de som vill stänga om sig, se det som en bonus.
Tror inte det är någon som 'begär' något!
Det frågades om tips, och vad jag förstår gavs bara förslag efter spontan reflektione, och definitivt inga krav på ombyggnation! Att V/vi sedan missade att det fanns ett rum till blir ju bara kul inför nästa besök då det finns ytterligare ställen att upptäcka.
Jag räknar med att en tar seden dit en kommer oavsett vilken fest en deltager på och lyssnar in vad som sägs om uppförandekod. eventuella rum, etc.
För vår del så räknar vi inte med något förutom att ha trevligt med vänner i öppenhjärtlig miljö.
Finns det då också möjlighet för någon form av krydda så är det ju som sagt en bonus.
.
Tackar härmed arrangörerna för ett fint arrangemang och hoppas kunna vara med vid fler tillfällen.
Jag begär heller ingen ombyggnad.
Eftersom jag tror mig känna arrangörerna väl så är jag säker på att den här diskussionen inte tas som kritik utan som förslag på förbättringar för att få ett redan bra event ennu bättre.
Kan vi inte föra över diskussionen till nätverket?
För min del får ni gärna föra över diskussionen i nätverket om ni vill det, jag kommer dock inte göra det då jag redan fått fram vad jag ville ha sagt;
dvs dels tacka arrangörerna och dels lyfta fram tips för att höja stämningen ytterligare. :-).
Arrangörerna har redan tackat för mina tips i tråden här. :-).
Tackar återigen för en bra fest ♥
Vi tar inte denna diskussionen som kritik vi läser och tar in det som skrivs
Tack Sintram :-)
Så tråkigt för er.
Eller strumpor alt barfota
Japp inga smutsiga uteskor i lokalen.